ספריות קודש מעוצבות

בעבר ספריות קודש היו רהיטים גדולים וכבדים שכיסו קיר שלם בסלון ובתוכם היו מונחים עשרות ספרים, לפעמים אפילו מאובקים. בשנים האחרונות ספריות הקודש הפכו לפריט עיצובי המשתלב מצוין בעיצוב הכללי של החדר ותורם לאווירה. ספריות קודש מאפשרות לכם ליהנות הן מהספרים והן מריהוט איכותי ויוקרתי המעוצב בצורה אסתטית ונעימה לעין.

ספריות קודש לבית

ספריות קודש לבית

ספריות קודש – מידע קצר על סוגי הספריות

ספרייה בסגנון קלאסי היא ספרייה שגודלה כגודל של קיר שלם. היא עשויה מסוגים שונים של עץ, בדרך כלל מעץ מלא חזק ועמיד. ספריה קלאסית הממוקמת על קיר שלם יכולה הכיל עשרות ספרי קודש והיא נמצאת בדרך כלל בסלונים ובחדרי מגורים של אנשים דתיים או גם אצל מי שרואה בספרים חלק בלתי נפרד מהתרבות ומעיצוב הבית.

כוורת היא ספרייה מודרנית העשויה ממדפים בלבד ללא חיפוי אחורי. יש כוורות בגדלים שונים, בגוונים שונים ובצורת שונות.

כוננית היא ספרייה קטנה שחלקה העליון פתוח. היא מיוצרת מסוגי עץ שונים ובגוונים שונים. אפשר להציב מספר כונניות זה לצד זה ולקבל ספרייה גדולה, במחיר זול יחסית.

מזנון היא ספרייה המחופה בדלתות זכוכית. ברוב הבתים היא משמשת לאחסון ספרי קודש, אך גם אפשר הצגת חפצי קודש או אוספים ואביזרים מיוחדים.

ספריות קודש צבע לבן

רוב ספריות הקודש בנויות מסוגי עץ מסורתיים, אך בשנים האחרונות נכנסו לתחום חומרים חדשים כמו נירוסטה וזכוכית. מעצבי פנים רבים אוהבים, לשלב חומרים וגימורים שונים ביחד ולהתאים לכל משפחה ולכל חלל ספרייה בהתאמה אישית. כיום אפשר למצוא ספריות המשלבות תאורה פנימית, מנגנוני פתיחה מתקדמים ומדפים מנירוסטה המעניקים לכל חלל מראה מיוחד ויוקרתי.

ספריות קודש – שישה דברים שחשוב לדעת כאשר בוחרים ספרייה

חשוב להתאים את גודל הספרייה לגודל החלל. ספרייה גדולה מדי בחלל קטן עלולה ליצור עומס וצפיפות ולפגוע במראה העיצובי ואילו ספרייה קטנה בחלל גדול, לא תעניק אווירה לחלל וההשפעה שלה על העיצוב תהיה מינימאלית.

ספרי קודש מגיעים בגדלים שונים, לכן כדאי לבחור ספרייה עם מדפים במגוון גדלים. כך תוכלו לבצע חלוקה מתאימה בין ספרי הקודש הגדולים והגבוהים לבין ספרי הקודש הקטנים יותר.

ספרי הקודש הם בדרך כלל ספרים כבדים. חשוב לבחור מדפים באיכות טובה ובעובי מתאים שיצליחו לשאת שנים ארוכות את המשקל הגבוה של הספרים בלי לחשוש שהמדפים ישקעו. החומר המומלץ ביותר לספריות ובעיקר למדפים הוא עץ מלא, חומר עמיד שיחזיק מעמד שנים ארוכות.

ספריות קודש מעוצבות

ספריות קודש מעוצבות

ספריות הם פריט עיצובי. חשוב שים לב לרמת הגימור של הספרייה ולהתאים את הצבעים והסגנון לאווירה של החדר. בחללים קטנים שבהם נדחסים פריטים רבים, כדאי לבחור בספריות סגורות עם דלתות כדי למנוע עומס על העיניים וליצור מראה מסודר ונקי.

כדי להעשיר את העיצוב של הספרייה כדאי לסדר חלק מהספרים במאוזן וחלק במאונך. אפשר להשאיר מדפים או חללים ריקים ולהניח עליהם חפצי נוי קטנים.

לסיכום, ספריות קודש מעוטרות הן פריט עיצובי מרשים. בדרך כלל אנו נוטים לראות אותם רק בבתי כנסת, אך את היופי הזה אפשר להביא גם הביתה. בחנות “לוז דיזיין” מציעים למשפחות דתיות, ולא רק, מגוון גדול של ספריות קודש שיתאימו לכל סגנון של עיצוב הבית ולכל גודל.

ספריית קודש

ספריית קודש