מנורות לבית – כשפונקציונאליות ואסתטיות נפגשים

מנורות לבית הן כלי עיצובי מצוין המאפשר להפוך כל בית ממקום אפרורי ומשעמם למקום מסוגנן, חמים ומושך. מנורה מעוצבת ומיוחדת תעניק לכל חלל סגנון שונה ומיוחד, סגנון רומנטי, סגנון כפרי, סגנון מודרני, יוקרתי ועוד.

בחנות “לוז דיזיין” תוכלו למצוא היצע ענק של מנורות בכל הסגנונות, מנורות מעוצבות, מנורות תלויות, מנורות עמידה, מנורות מעוצבות לתקרה, לקירות ועוד. צוות היועצים בחנות יוכל לעזור לכם להתאים את המנורה לבית שלכם, גם מהפן העיצובי וגם מבחינת פיזור האור בצורה הנכונה.

למה חשוב להשקיע במנורות לבית?

אנשים רבים לא מבינים את החשיבות של בחירה נכונה של גוף תאורה ושל בחירת המיקום בבית. לגופי התאורה יש חלק חשוב מאוד בעיצוב הבית. הם מעניקים אווירה וסגנון ומשדרגים רהיטים ותמונות יקרות.

אם, לדוגמה, בחרתם כורסא יקרה או תמונה בעלת ערך, בעזרת מנורה מתאימה תוכלו להאיר אותה בצורה נכונה, להבליט אותה ולמשוך אליה תשומת לב. ללא מחשבה ודגש על בחירת המנורות ועל התאורה הנכונה, כל ההשקעה בריהוט הבית ובעיצוב עלולה לרדת לטמיון.

תאורה בבית יוצרת אווירה ומעשירה את חזות הבית. מנורות מעוצבות לבית ונברשות מיוחדות יעניקו לכל בית אווירה חמימה. מנורות
מיוחדות ילכדו את תשומת הלב כבר במבט הראשון. שילוב של מספר גופי תאורה בבית יוצר חגיגה של אורות מתוך שילוב של עוצמות שונות של האור ושילוב של גווני אור שונים.

בית בסגנון כפרי הוא בית אשר משדר אווירה חמימה וביתית. הסגנון הכפרי מאופיין בפיתוחים על הדלתות של החדרים והארונות, בריהוט המיוצר מעץ כפרי בגווני השמנת, חום או כחול וירוק. כאשר בוחרים בעיצוב בסגנון כפרי יש להשלים את המראה עם מנורות לבית כפרי. לבית המעוצב בסגנון כפרי מתאימות מנורות צמודות לקיר או לתקרה בשילוב של גופי תאורה עומדים. מנורות לבית כפרי ישלימו את האווירה המיוחדת ויתרמו למראה הכפרי, החמים וביתי.

אומנם בשנים האחרונות מנורות מעוצבות לבית וגופי תאורה שונים משמשים כפריט עיצובי, אך אסור לשכוח את התפקיד המרכזי שלהן,

פיזור אור בכל חלקי הבית. פיזור נכון של האור בבית יפיץ את האור ברמה הנדרשת בהתאם לפעולות היום יומיות ולהעדפות האישיות וישדרג את איכות החיים בבית.

מנורות לבית – כמה כללים לעיצוב מרשים

את בחירת המנורות יש להתאים לחלל שאותו הן אמורות להאיר. יש לקחת בחשבון כי בחירת גופי תאורה למטבח, לסלון או לחדרי השינה נובעת משיקולים והחלטות שונות לגמרי.

אם יש לכם חלל גדול כדאי להשתמש במספר מקורות להארת החדר כמו שילוב של תאורה שקועה עם מנורות תלויות. התאורה השקועה תהיה אחראית על אור הרקע והמנורות התלויות יתרמו לאווירה ולעיצוב של החלל. בעת בחירת גופי התאורה חשוב להימנע מעירוב של מנורות מעוצבות לבית, עירוב העלול לגרום לגודש חזותי ולפגוע באווירה הביתית.

מנורות הצמודות לתקרה מותירות את החלל פתוח ונקי. מנורות צמודות מתאימות לחללים קטנים, לחללים עם תקרה נמוכה, למסדרון ולאזורי מעבר.

כאשר רוכשים מנורה לבית חשוב לוודא כי היא מפיצה את האור הנדרש. יש הבדלים בעוצמת האור הנדרשת כדי להאיר את הסלון, לאפשר קריאה נעימה, לייפות את הכניסה לבית או להאיר נכון את חדר העבודה או את פינת המחשב.