מראות עגולות – מפריט פונקציונאלי לפריט עיצובי

מראה היא לוח זכוכית שבעבר שימש אותנו ככלי שימושי שבו השתקפה דמותנו כאשר רצינו לדעת איך אנו נראים, אך בשנים האחרונות למראות העגולות יש תפקיד משמעותי בעיצוב הבית. מראות עגולות יוצרות אשליה של מרחב גדול, הן מכפילות את האור ואת התנועה בחלל, יש להן קסם בלתי מוסבר והן מספקות אלמנט עיצובי ומרשים. עיצוב הבית באמצעות מראות מחייב ידע ומחשבה עמוקה, השתקפות גדלה מדי של חללים שונים בבית עלולה להעמיס, אך מיקום ומינון נכון ישדרגו כל בית ויעניקו לו מראה יוקרתי ומיוחד.

מראות עגולות וכורסאות כחולות

מראות עגולות וכורסאות כחולות

איך לעצב נכון את הבית בעזרת מראות עגולות?

לא מומלץ להעמיס על הבית מראות מדי גדולות. לעתים זה עלול לפעול כבומרנג וליצור מראה עמוס, מבולגן ובלתי אסתטי. כדי ליצור מראה מרשים רצוי להשתמש במראות קטנות, עגולות וממוסגרות המתאימות לסגנון הבית. בשנים האחרונות מעצבי הפנים משתמשים בסדרה של מראות עגולות וקטנות עם הבדלים קטנים בגודל שלהן. את המראות הם תולים אחת על יד השנייה, בצורה אנכית, אופקית או בשילוב של שתי הצורות, בהתאמה לסגנון ולגודל החלל.

בחרתם מראות עגולות לעיצוב הבית, אתם צריכים למסגר אותן. הקפידו שרוב המסגרות יהיו מסגרות אחידות בעלות קו עיצובי דומה. חשוב להקפיד על מסגרות אחידות באותו החלל, רצוי גם להמשיך את הקו העיצובי של המסגרות בחללים אחרים, במיוחד בחללים קרובים אחד לשני.

כדי להגביר את האפקט של המראות העגולות ולהעניק אשליה של מרחבים גדולים רצוי להתקין תאורה מעל המראה. התקנת התאורה מעל המראה או מסביב לה, תעצים את האור המשתקף במראה ותגדיל עד למקסימום את המראה של החלל.

בחדר השינה רצוי למסגר את המראה במסגרת רומנטית ומושכת במיוחד. אם אתם רוצים להעניק לחדר מראה שובב וסקסי, כדאי לאבזר את המראה בתאורה נסתרת כמו, למשל, פס של מנורת לד ועוד. מראה עגולה באמבטיה תרכך את המראה ותשלים את המראה העיצובי של חדר האמבטיה.

אחד הטרנדים הלוהטים שמעצבי פנים עושים בו שימוש הוא תלייה של מראות במקום תמונות אומנות. אם יש לכם מקום שבו משתקף נוף מיוחד, כדאי לתלות מול המקום מראה גדולה והמראה שיתקבל יהיה אפילו יפה יותר מכל ציור אומנותי. רוצים ליצור פינה קסומה בכניסה אל הבית, בסלון או בכל מקום? הניחו משטח של מראה על השידה והעמידו עליו אביזרים מעוצבים כמו פמוטים, אגרטל מיוחד, פסלים קטנים ועוד. המראה שיתקבל ישדרג כל פינה.

מראה עגולה מעוצבת

מראה עגולה מעוצבת

בחרתם לעצב את הבית באמצעות מראות, אל תשכחו לנקות אותן. אין דבר שגורם יותר למראה של הזנחה ורישול מאשר מראה מלוכלכת. הקפידו לשמור על התחזוקה של המראות ונקו אותן לפחות פעמיים בשבוע.

את המראות יש לתלות בגובה המתאים, לא נמוך מדי ולא גבוה מדי, חשוב להקפיד כי המראה תשקף את הגוף במלואו ולא תחתוך את הראש או את כפות הרגליים.

מראה עגולה בעיצוב אוריינטלי

מראות עגולות – המסגרת משדרגת את העיצוב

למסגרת המראה יש תפקיד מאוד משמעותי בעיצוב. היא מייחדת כל מראה ומעניקה את הטון העיצובי.

את המסגרת יש להתאים לאווירה ולעיצוב של הבית. אם בחרתם בעיצוב כפרי לבית, כדאי לבחור מראה עגולה עם מסגרת מעץ יוקרתי בגוונים כהים. אם בחרתם במראה מודרני ונקי, תוכלו לבחור במגוון מסגרות העשויות ממתכת ואם הבית שלכם מעוצב בסגנון קלאסי, תבחרו מסגרות בגוונים שקטים כמו לבן, קרם, אפור ועוד.

לסיכום, כיום, המראות הן כבר לא רק פריט פרקטי. מפריט פרקטי ושימושי הן הפכו להיות פריט עיצובי. בחנות “לוז דיזיין” תוכלו למצוא מראות עגולות במגוון סגנונות ובצורות מיוחדות ובלתי שגרתיות.

מראה עגולה בעיצוב צבעוני

מראה עגולה בעיצוב צבעוני